Dla naszych dzieci w zależności od wielu sklepy oferują bogaty asortyment zabawek. Czasami nawet sami rodzice po odwiedzeniu takiego sklepu z zabawkami mają duży mętlik w głowie i sami nie wiedzą co wybrać, jaka zabawka będzie odpowiednia. Kiedy w domu mamy dwulatka, jego niespożyta energia daje się wszystkim we znaki. Przede wszystkim można takiemu maluchowi podsuwać takie zabawki, które pozwolą wyładować mu część jego energii. Warto wybierać takie zabawki, które choć w części będą rozwijać zdolności fizyczne malucha, jak i umysłowe. W sklepach z zabawkami szukajmy takich produktów. Które rozwiną dziecięce zainteresowania , a jednocześnie pozwolą poznawać świat i przyrodę. Właściwie wszystkie zabawki, które były podsuwane dla rocznego dziecka nadają się także dla dwulatka, jednak trzeba dokonać małej selekcji i dobrać je do indywidualnych potrzeb malucha i jego rozwoju emocjonalnego.  Dobrym rozwiązaniem sprawdzającym się przez lata nie tylko dla dwulatków jest zakup klocków. Sklepy oferują w sprzedaży klocki plastikowe ale także i drewniane. Są to klocki różnej wielkości i różnokolorowe. Elementy dla takiego małego dziecka powinny być na tyle duże by maluch z łatwością mógł chwycić je do ręki i by nie mógł ich połknąć. Dziecko przy układaniu klocków będzie rozwijać swoją wyobraźnie i z biegiem lat zacznie tworzyć naprawdę świetne konstrukcje.

Chociaż po ciężkim dniu rodzice marzą jedynie o odpoczynku, to jednak warto się pokusić i kupić dziecku zabawki muzyczne. Może to być bębenek, flet, lub trąbkę, na której dziecko będzie uczyło się grac i wydobywać różne dźwięki.  W każdym domy przydają się zabawki w kształcie pojemników na różne figury geometryczne, pozwolą maluchowi nie tylko poznawać kształty, ale naucza cierpliwości i wytrwałości. Dobrym pomysłem mogą być także tablice z dziurkami do wkładania kolorowych kołeczków lub pinezek. Może początkowo nie będą to piękne układanki, ale takie zabawki posłużą z pewnością na dłuższy czas. Jeśli nasze dziecko przejawia zainteresowanie sztuką plastyczną, w każdym sklepie z zabawkami dostępne są przybory plastyczne takie jak plastelina, farby i pędzelki. Nie krzyczmy na dziecko jeśli trochę się pobrudzi przy malowaniu. Zachęcajmy je do tworzenia pięknych rysunków nawet kosztem paru plam na ubraniu.  A kiedy za oknem ciepło, dla malucha przyda się trójkołowy rowerek, by mógł pod twoją opieką poszaleć  i wyładować część energii. Idealnie do zabaw sprawdza się piaskownica i zestaw różnych łopatek do piasku i foremek, które za parę groszy można kupić w sklepie z zabawkami.

A kiedy mamy możliwość wyjścia z maluchem nad wodę przydadzą się różne pojemniki do przelewania i nalewania wody.

Wszystkie te produkty znajdziemy w sklepie z zabawkami, a przed wyjściem do takiego sklepu warto się zastanowić jak będziemy spędzać swój wolny czas z dzieckiem, by móc nie tylko dobrze się bawić ale również uczyć naszego maluch o rozwijać w nim różne zainteresowania.

Brak komentarzy

Na razie brak komentarzy

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Niestety, formularz komentowania jest w tej chwili wyłączony.

© dla-chlopca.pl